01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

“Video Games and Well-Being During COVID-19”

Wpis 74 z 291

Serdecznie zachęcamy do udziału w dyskusji online dotyczącej wpływu gier wideo na dobre samopoczucie podczas COVID-19. Moderatorem spotkania będzie Gene Park z The Washington Post. Podczas panelu dyskusyjnego dowiecie się Państwo więcej o sektorze gier wideo, niezależnych badaniach nad skutkami zdrowotnymi korzystania z gier, w tym skutków zaobserwowanych podczas pandemii COVID-19.

Wykładowcy:

  1. Profesor Andrzej Przybylski, dyrektor badań, Oxford Internet Institute
  2. Cornelia Geppert, dyrektor generalny/pisarz/ dyrektor kreatywny/projektant gier, Jo-Mei Games
  3. Eduardo Mena, dyrektor badań, Ipsos Mori

ZAREJESTRUJ SIĘ: https://www.esavirtual.com/video-games-well-being/rsvp/

Pandemia miała głęboki i trwały wpływ na jednostki i społeczności na całym świecie, zmuszając ludzi do przebywania w pomieszczeniach i izolacji przez dłuższy czas. W czasie lock down wiele osób odzielonych było od przyjaciół, rodziny, kolegów z pracy i ze szkoły. W miarę jak kraje kontynuują wysiłki na rzecz zakończenia pandemii, eksperci analizują, co udało sie zrobić, aby utrzymać kontakty społeczne w najtrudniejszych fazach walki z COVID-19.

Gry wideo są jednymi z najbardziej popularnych form interaktywnej rozrywki.  Miliardy graczy na całym świecie mogły polegać na grach wideo jako platofmie komunikacji ze znajomymi. Pandemia pokazała, że gry mogą dawać użytkownikom nie tylko radość i komfort, ale też stały się cennym medium wspomagającym zdrowie i bezpieczeństwo ludzi na całym świecie. Inicjatywa #PlayApartTogether była jedną z wielu udanych inicjatyw branżowych. Wykorzystano w niej gry wideo do rozpowszechniania komunikatów dotyczących zdrowia publicznego podczas pandemii.

, ,

Menu