01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

Ukie, ISFE i Playing for the Planet zapraszają na szczyt Green Games

Wpis 72 z 291

Zapraszamy do udziału w debacie, co branża gier może zrobić, aby poradzić sobie z kryzysem klimatycznym. #GreenGames21

Ukie – The Association for UK Interactive Entertainment we współpracy z ISFE i UN Environment Programme Playing for the Planet Alliance będzie gospodarzem szczytu Green Games 2021. Imprezę sponsoruje Sony Interactive Entertainment. Odbywający się zdalnie w dniach 20 i 21 października, Green Games Summit po raz pierwszy zgromadzi międzynarodowy sektor gier wideo w celu podzielenia się wiedzą oraz omówienia podejścia branży do kryzysu klimatycznego i zrównoważonego rozwoju przed tegoroczną Konferencją Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP26. Firmy z branży gier zaproszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, aby dowiedzieć się, w jaki sposób mogą stać się bardziej przyjazne dla środowiska i dowiedzieć się o najnowszych innowacyjnych działaniach i inicjatywach, które inspirują do zmian na całym świecie.

„Chcemy, aby na Green Games Summit zgłosiło się jak najwięcej osób z branży gier wideo. Po raz pierwszy międzynarodowe firmy spotkają się, by ustalić, w jaki sposób, jako innowacyjny, cyfrowy, kreatywny i zrównoważony sektor, mogą wywrzeć pozytywny wpływ na kryzys klimatyczny” mówi dr Jo Twist OBE, Prezes Zarządu Ukie

„Cieszymy się, że możemy wspierać brytyjskie stowarzyszenie w promowaniu tego wydarzenia i jego niezwykle ważnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Branża gier wideo podziela przekonanie Unii Europejskiej, że przeciwdziałanie zmianom klimatu jest jednym z najpilniejszych wyzwań XXI wieku. Jako członek Sojuszu Playing for the Planet, jesteśmy zobowiązani pomagać branży gier w całej Europie w ich ekologicznej podróży i zachęcamy wszystkie firmy z branży, duże i małe, do wzięcia udziału w Green Games Summit” dodaje Simon Little, dyrektor generalny ISFE. Szczyt Green Games wspierają również międzynarodowe organizacje handlowe Abragames (Brazylia), GAME (Niemcy), VGFB – Belgijska Federacja Gier Wideo, EGDF – Europejska Federacja Twórców Gier i Afrykańskie Stowarzyszenie Twórców Gier.

Zarejestruj się na Green Games Summit:

REJESTRACJA

Menu