01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

Spotkanie stowarzyszeń europejskich z European Schoolnet

Wpis 70 z 319
Spotkanie stowarzyszeń europejskich z European Schoolnet

W dniu 22 marca ISFE i PEGI, wspólnie z European Schoolnet, które zarządza siecią Centrów Bezpiecznego Internetu w całej Europie, zwołały spotkanie, w którym uczestniczyło ISFE, stowarzyszenia krajowe oraz krajowi koordynatorzy programu Safer Internet. Partnerstwo ISFE z European Schoolnet rozpoczęło się w zeszłym roku wraz z uruchomieniem kampanii #SeizeTheControls, której celem jest promocja odpowiedzialnego korzystania z gier podejmowana przez branżę.

Podczas spotkania wskazano ISFE, PEGI i stowarzyszenia jako organizacje dostarczające wiarygodne i wartościowe informacje, dla użytkowników i rodziców małoletnich graczy, zwiazane z korzystaniem z gier. Spotkanie miało również na celu umocnienie relacji sieci stowarzyszeń z lokalnymi koordynatorami Safer Internet. W spotkaniu wzięło udział łącznie 45 osób. ISFE i PEGI przedstawiły wyniki najnowszych badań dotyczących europejskiego sektora gier wideo, dostępne zasoby, przykłady dobrych praktyk z Polski i Wielkiej Brytanii wskazujące na obustronne korzyści współpracy w celu dotarcia do rodziców i opiekunów.

Uczestnicy mieli szansę przedyskutowania i znalezienia przestrzeni do współpracy poprzez udostępnianie materiałów czy możliwość wspólnego organizowania wydarzeń i konferencji. Dyskusja została dobrze przyjęta przez uczestników. ISFE, PEGI i European Schoolnet planuje zorganizowanie podobnych, cyklicznych spotkań.

, , , , ,

Menu