01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

PlayStation, Xbox i Nintendo ogłaszają wspólne zaangażowanie w zapewnienie bezpiecznego korzystania z gier

Wpis 86 z 281

Gramy z wielu powodów: aby spędzić wspólnie czas z przyjaciółmi lub rodziną, sprawdzić swoje umiejętności w starciu z innymi, pobudzić wyobraźnię, uczyć się lub po prostu zrelaksować. Podobnie jak inne działania, gry tworzą znaczące więzi społeczne i mogą być fundamentem ważnej wspólnoty.

Ochrona graczy online wymaga zatem takiego podejścia, które wykorzystuje zalety zaawansowanej technologii do wspierania społeczności graczy. Można osiągnąć więcej wspólnym dążeniem do tego samego celu, dlatego każdy z producentów sprzętu deklaruje, że będzie nadal rozwijał i wzmacniał podejście do bezpieczeństwa użytkowników, a ochrona graczy, zwłaszcza najmłodszych, będzie traktowana priorytetowo.

Jako PlayStation, Xbox i Nintendo deklarujemy, że:

  • chcemy dać graczom i rodzicom możliwość zrozumienia i kontrolowania doświadczeń w grach.
  • Wspieramy rodziców narzędziami i informacjami niezbędnymi do odpowiedzialnego korzystania z gier przez dzieci.
  • Zdajemy sobie sprawę, że aby funkcje bezpieczeństwa były użyteczne, muszą być łatwe w obsłudze. Będziemy promować dostępność narzędzi kontroli rodzicielskiej  za pośrednictwem platform, kanałów wsparcia, usług, na stronach internetowych oraz w sklepach detalicznych, aby dotrzeć do jak największej liczby graczy i rodziców.
  • Zobowiązujemy się do współpracy z organizacjami branżowymi, członkami branży, organami regulacyjnymi, organami ścigania i ekspertami, aby opracowywać i rozwijać inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa online.
  • Współpracujemy z agencjami ratingowymi, takimi jak ESRB i PEGI, aby zapewnić, że nasze gry są poprawnie klasyfikowane dla odbiorców w różnym wieku.
  • Inwestujemy w technologię, która pomaga udaremniać dostęp do niewłaściwych treści i zachowań, zanim gracz zostanie narażony na krzywdę.
  • Ułatwiamy graczom zgłaszanie naruszeń kodeksu postępowania, a oprócz usuwania treści, podejmujemy odpowiednie działania egzekucyjne w przypadku takich naruszeń.
  • Zobowiązujemy się do prowadzenia wspólnych badań dotyczących branży.
  • Czujemy się odpowiedzialni za uczynienie naszych platform tak bezpiecznymi, jak to tylko możliwe dla wszystkich graczy.

Branża gier wideo od dawna podejmuje kroki w celu ochrony graczy, zwłaszcza dzieci. Wszystkie opracowane przez sektor narzędzia aby były skuteczne potrzebują jednak zaangażowania ze strony rodziców i opiekunów. Wierzymy, że nasza współpraca pozwoli zapewnić wspaniałe wrażenia z gier wszystkim fanom elektronicznej rozrywki.

Więcej informacji na stronie: https://news.xbox.com/en-us/2020/12/14/shared-safety-principles/

Menu