01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

Oświadczenie SPIDOR w związku z COVID-19

Wpis 186 z 331
Oświadczenie SPIDOR w związku z COVID-19

W obliczu poważnych wyzwań, podczas niespotykanego globalnego kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, ISFE oraz stowarzyszenia zrzeszone w Europie i na całym świecie zachęcają firmy z branży gier wideo do dzielenia się pomysłami i podejmowania szerszych działań, w tym także do wspierania firm, pracowników i społeczności graczy.

Jedną z misji SPIDOR w tym szczególnym okresie jest zachęcanie rodzin do wspólnego, kreatywnego grania. Prosimy zatem rodziców, opiekunów oraz nauczycieli do korzystania z informacji zawartych na naszej stronie dotyczących systemu klasyfikacji gier PEGI oraz sugerujemy pobranie aplikacji Pegi Ratings, dzięki której wybór właściwych gier dla dzieci będzie łatwiejszy. Aplikacja zawiera ponadto instrukcje w języku polskim dotyczące ustawień kontroli rodzicielskiej na wszystkich platformach.

Aplikacje do pobrania:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.modezero.pegi_ratings

https://itunes.apple.com/us/app/pegi-ratings/id1419963034?mt=8

Ponadto zapraszamy wszystkich do rejestracji w naszym najnowszym projekcie Granie Nauczanie. Kampania Granie Nauczanie to wsparcie merytoryczne dla wszystkich szukających pomysłów na zastosowanie gier w rozwoju umiejętności szkolnych i pozaszkolnych. W przygotowanych na potrzeby kampanii materiałach chcemy pokazać rodzicom i nauczycielom sposoby na wykorzystanie potencjału elektronicznej rozrywki jako narzędzia dydaktycznego. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji:

Reprezentując ważny sektor przemysłu kreatywnego oczekujemy ze strony rządu inicjatyw i propozycji mających na celu pomoc firmom, które w związku z dużymi ograniczeniami komunikacyjnymi i handlowymi zmuszone są do zredukowania działalności. W chwili obecnej potrzebne jest silne wsparcie gospodarki umożliwiające przedsiębiorstwom utrzymanie płynności finansowej i zachowanie ciągłości działalności gospodarczej. Propozycje rządu publikowane są na stronie:

https://www.gov.pl/web/finanse

Komunikat ISFE odnośnie propozycji Komisji Europejskiej w sprawie wsparcia gospodarki w kontekście COVID-19:

https://www.isfe.eu/news/video-game-industry-across-europe-outlines-guidance-on-covid-19-measures-isfe-welcomes-european-commission-action-to-support-the-economy/

Menu