01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

Podsumowanie kampani w roku 2009.

3 września 2009 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa z udziałem Sekretarza Stanu w KPRM, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania Elżbiety Radziszewskiej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Igora Dzialuka oraz Prezesa Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego Marcina Turskiego.

Podczas konferencji zaprezentowano spot kampanii społecznej „Graj Bezpiecznie” skierowany do rodziców i opiekunów dzieci. Dotyczy on odpowiedniego wybierania gier komputerowych i wideo dla dzieci w oparciu o ogólnoeuropejski system klasyfikacji treści gier PEGI.  Spot reklamowy promujący system klasyfikacji gier wideo – PEGI – został wyemitowany przez następujące stacje telewizyjne: TV4, TVN, TVN Warszawa, TVN 7, TVN Style, TVN Turbo, Comedy Central, VH1, TVP1, TVP2.

[wposflv src=https://www.spidor.pl/video/spidor_systempegi.flv  width=340 height=248 title=”System PEGI”]

 

Minister Elżbieta Radziszewska podkreślała znaczący wpływ gier komputerowych na psychikę dziecka. Zwróciła uwagę, że dziecko może mieć trudności z odróżnieniem świata gry, w którym wolno zabijać, od rzeczywistości.Dodała, że rodzice muszą interesować się tym, w jakie gry grają ich dzieci.

[wposflv src=https://www.spidor.pl/video/spidor_prezes.flv  width=340 height=248 title=”Wypowiedź prezesa SPIDOR”]

 

Natomiast p. Marcin Turski, prezes SPiDOR podczas konferencji przekonywał, że „lansujemy dobre zachowania mówiąc rodzicom: zainteresuj się, w co gra twoje dziecko. Zanim dokonasz zakupu zastanów się i porozmawiaj ze sprzedawcą”.

Szkoła Bezpiecznego Internetu

Kolejną akcją współorganizowaną przez SPIDOR w 2009 roku był program „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, organizowany przez Fundację Kidprotect.pl. Ma on pomóc rodzicom i nauczycielom w wychowaniu dzieci do Internetu. Nauczyciele oraz opiekunowie, chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim wychowankom, muszą zdobyć podstawową wiedzę na temat funkcjonowania sieci oraz kwestii prawnych z tym związanych. Z myślą o szkołach, przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, specjalny program certyfikacji. Każda szkoła w Polsce może ubiegać się o certyfikat Szkoły Bezpiecznego Internetu, który będzie znakiem stałego dbania o bezpieczeństwo wychowanków w sieci.

Dodatkowo, razem z partnerami akcji „Graj Bezpiecznie” przygotowaliśmy w 2009 roku szereg akcji informujących użytkowników gier o systemie PEGI, chroniącym dzieci przed niedopasowaną do ich wieku zawartością gier, oraz pomagająca rodzicom dobierać gry dla swoich dzieci.

 MediaMarkt

GryOnline

Partnerzy kampanii „Graj Bezpiecznie”: 

 

 

Menu