01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

Deklaracja branży gier odnośnie informowania konsumentów o zakupach w grach

Wpis 190 z 291
Deklaracja branży gier odnośnie informowania konsumentów o zakupach w grach

Interactive Software Federation of Europe (ISFE) z zadowoleniem przyjmuje deklarację złożoną przez wiele firm z branży gier wideo, które przedstawiły rozwiązania mające pomóc konsumentom w dokonywaniu świadomych wyborów i zakupów.  Inicjatywa zmian została ogłoszona 07.08.2019 podczas warsztatów zorganizowanych przez Federalną Komisję Handlu w Waszyngtonie. Spotkanie, w którym uczestniczyli  reprezentanci Entertainment Software Association (ESA), dotyczyło mikropłatności oraz skrzynek z wirtualnymi przedmiotami.

Wiele firm członkowskich ESA i ISFE, w tym twórcy konsol i wydawcy gier, wdroży nowe zasady polegające na informowaniu konsumentów o prawdopodobieństwie występowania w skrzynkach wirtualnych przedmiotów do gier wideo. Informacje o unikalności lub popularności przedmiotów oraz szans na ich pozyskanie będą wprowadzane przez producentów oprogramowania do końca 2020 roku i będą miały zastosowanie do wszystkich nowych gier oraz aktualizacji, w których pojawiają się skrzynki.

Dyrektor generalny ISFE – Simon Little, powiedział: „ISFE z zadowoleniem przyjmuje inicjatywy mające na celu zapewnienie graczom przejrzystości korzystania z gier poprzez ujawnienie prawdopodobieństwa uzyskania wirtualnych przedmiotów (ang.: drop rate disclosure). Sektor gier wideo bardzo poważnie podchodzi do odpowiedzialności za graczy i konsumentów, zwłaszcza małoletnich. ISFE jest autorem zharmonizowanej samoregulacji w postaci systemu klasyfikacji gier PEGI obowiązującego w 38 krajach europejskich. Pomaga graczom w sposób odpowiedzialny korzystać z elektronicznej rozrywki dzięki kampaniom edukacyjnym prowadzonym w wielu krajach, mającym na celu popularyzację systemu PEGI oraz ustawień narzędzi kontroli rodzicielskiej”.  

Więcej informacji można znaleźć na stronach ESA i ISFE:

https://www.theesa.com/perspectives/video-game-industry-commitments-to-further-inform-consumer-purchases/

https://www.isfe.eu/news/video-game-industry-commitments-to-further-inform-consumer-purchase/

Menu