01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl

CZAS PRZEGRANY. KRÓTKA OPOWIEŚĆ O DZIECIACH I ICH RODZICACH W ŚWIECIE WIRTUALNEJ ROZRYWKI

Wpis 7 z 291
CZAS PRZEGRANY. KRÓTKA OPOWIEŚĆ O DZIECIACH I ICH RODZICACH W ŚWIECIE WIRTUALNEJ ROZRYWKI

#granienauczanie #videogames 11bitstudios awatar biuletyn brutalność dziecko EGDF EPCreative Week EU market video games Gamebasedlearning game industry facts games sales data gameTrack gra graj bezpiecznie Gry wideo w szkole grywideowszkole GSD in game purchase isfe ISFE KEY FACTS 2019 ISFE KEY FACTS 2020 minecraft minors protection nicam OlafCoenen pdf pegi Polski rynek gier 2019 prawo autorskie prawo własności intelektualnej rynek gier wideo UE safer internet SeizeTheControls sektory kreatywne serwer spidor społeczeństwo informacyjne This War of Mine UKIE videogamesindustry vsc www wychowanie

Poniżej fragment artykułu opublikowanego na blogu Akademii NASK. Zachęcamy do lektury całości:

CZAS PRZEGRANY

Poznajmy dziecięcy świat gier

Świat gier wideo znacznie różni się od rzeczywistości, ale nasze rodzicielskie obowiązki oraz troska o dobrą, bezpieczną rozrywkę jest taka sama w przypadku zabawy w piaskownicy i gry na konsoli lub innym urządzeniu. Kiedy nasze dzieci uczyły się jeździć na rowerze, montowaliśmy boczne kółka przy rowerze, sprawdzaliśmy czy maluchy sięgają paluszkami do dźwigni hamulca, czy siodełko nie jest za wysoko,  biegaliśmy za nimi po całym parku, żeby nie zjechały ze skarpy i przez kilka lat jeździliśmy na wycieczki rowerowe wspólnie, wyłącznie po wyznaczonej ścieżce i zawsze w kasku. Kiedy dzieci rozpoczynają przygodę z formą rozrywki, której my nie znamy, także pomóżmy im czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zobaczmy, czy wirtualny plac zabaw, na który wchodzą, jest bezpieczną przestrzenią. Poznajmy ten świat.

Nasze dzieci będą tam spędzać trochę czasu same i z rówieśnikami. Spotkają tam nowych znajomych. Przeżyją rozmaite przygody. Nasze towarzystwo kiedyś nie będzie konieczne, ale dopóki możemy im je zaoferować, korzystajmy. To także niezawodny sposób na niwelowanie międzypokoleniowego dystansu, na partnerskie rozmowy, niekoniecznie o grach, na budowanie zaufania i dobrej atmosfery. Po latach, czas spędzony wspólnie na graniu razem okazuje się solidnym fundamentem rodzinnych relacji.

,

Menu