01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl
Wpis 86 z 331

W solidarności ze wszystkimi ofiarami wojny Ukrainie grupa CD PROJEKT postanowiła wesprzeć Polską Akcję Humanitarną przekazując 1 mln PLN. W obliczu takiej niesprawiedliwości nie możemy pozostać obojętni i prosimy wszystkich o przyłączenie się i pomoc w każdy możliwy sposób. Razem możemy wiele zmienić!

11 bit studios zdecydowało natomiast o przekazaniu przychodów ze sprzedaży popularnej antywojennej gry This War of Mine na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, by wspomóc ofiary rosyjskiej agresji. Każdy egzemplarz tytułu kupiony w tym tygodniu to dodatkowe wsparcie dla potrzebujących. Z pomocą dołączają kolejne firmy z sektora gier wideo: Techland, Flying Wild Hog, Ten Square Games i Huuuge Games przelewają miliony złotych, Bloober Team oferuje program stypendialny dla twórców z Ukrainy, PlayWay udostępnia potrzebującym swoje biuro. RedDeerGames dedykuje ukraińskim organizacjom, niosącym pomoc ofiarom na miejscu, przychody ze sprzedaży Cyber Protocol. Również The Farm 51 i All in! Games przekazują na pomoc dla Ukrainy przychody ze sprzedaży gry Chernobylite. W firmie Wargaming zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze – czytamy w dzisiejszym komunikacie firmy. Obecnie wszystkie zasoby firmy są zaangażowane w pomoc naszym 550 kolegom z biura w Kijowie zapewniając alternatywne miejsca zamieszkania, wcześniejsze wypłaty pensji, dodatkowe fundusze i pomoc w relokacji. Pomagamy również rodzinom pracowników w podróży do sąsiednich krajów i organizujemy tam zamieszkanie. Wargaming Kijów przekazał 1 000 000$ na rzecz ukraińskiego Czerwonego Krzyża. Słowa wsparcia płyną także ze strony organizacji e-sportowych oraz drużyn, które spotały się w Katowicach podczas turnieju Intel Extreme Masters.

Wobec ogromu tragedii, jaka dotknęła Ukrainę każda forma wsparcia jest cenna. Wiele firm deklaruje, że będzie pomagać dalej.

Informacje o pomocy dla Ukrainy na stronie:

Pomoc dla Ukrainy – aktualności GRY On-Line

jak również:

, , ,

Menu