01-205 Warszawa, ul. Młynarska 7zapytajogry.plinfo@spidor.pl
Wpis 99 z 291
Muzyka plik wektorowy utworzone przez macrovector - pl.freepik.com

Gry wideo dla dzieci – podcast dla rodziców i opiekunów

Odpowiednio dobrane do wieku dziecka gry wideo mogą wprowadzać je w świat fantastycznych przygód i pomagać rozwijać cyfrowe kompetencje. Czas pandemii sprawił, że granie stało się częstszą aktywnością młodszych użytkowników sieci. Rodzice powinni więc być bardziej zainteresowani doborem właściwych gier, tak aby dostarczały one bezpiecznej rozrywki, a także edukowały.
Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) przygotowało podcast dla opiekunów poszukujących informacji na temat potencjalnych zagrożeń, jakie niosą za sobą gry wideo. Dorośli posłuchają też m.in. o tym: co ciekawego skrywa świat gier, jak wpływają one na nasze samopoczucie w czasie lockdownu, jak dobrać odpowiednią grę do wieku dziecka oraz czy gry mogą poprawić relację rodzic–dziecko.
Nasi specjaliści: Marta Witkowska (Państwowy Instytut Badawczy NASK), Maciej Kępka (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) oraz dr Dominika Urbańska-Galanciak (Stowarzyszenie SPIDOR) omówią powyższe kwestie w rozmowie z dziennikarzem radiowym Krystianem Hanke. Podcast jest kolejnym odcinkiem z cyklu „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online”. Nagranie dostępne jest na platformach: YouTubeAnchor.fm i Spotify.
Więcej na temat gier wideo można dowiedzieć się także z wydanego przez PCPSI kompendium wiedzy dotyczącego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci oraz poradnika dla rodziców „FOMO i nadużywanie nowych technologii” (przygotowanego w ramach kampanii #NieZagubDzieckawSieci realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK).

Obrazek:Muzyka plik wektorowy utworzone przez macrovector – pl.freepik.com

Menu